NOVINKA:​ Studenti ČVUT mají možnost si zdarma stáhnout a nainstalovat operační systém Windows. Stahujte po přihlášení zde: ​https://cvut.onthehub.com/WebStore/Welcome.aspx

Všichni studenti/zaměstnanci ČVUT v Praze mohou na základě smlouvy EES (Enrollment for Education Solutions) se společností Microsoft, získat po dobu svého studia/zaměstnání bezplatně aktuální verzi kancelářského balíku Office Professional Plus až pro pět svých desktopových nebo mobilních zařízení (Windows, Android, iPhone, Windows Phone).

Výhody Student Advantage:

 • Všichni studenti a zaměstnanci školy získají desktopové Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook ...), které si budou moci stáhnout z Office 365 domény zřízené školou a nainstalovat až na 5 univerzitních nebo soukromých zařízení, které používají.
 • Kromě desktopových Office získají přístup i k aplikacím Office Mobile pro telefony s operačním systémem Android a iPhone.
 • Office jsou vždy v nejnovější verzi a mohou se tedy učit pracovat s aktuálními verzemi aplikací.

Pravidla Student Advantage:

 • Licence se smí přiřazovat pouze studentům a zaměstnancům
 • Každý si musí stáhnout Office přes svůj univerzitní účet ze stránek Office 365.
 • Office se pravidelně aktivují a deaktivují pomocí univerzitního účtu. Je tedy nutné se minimálně každých 30 dní se zařízením připojit k internetu. Pokud tato doba uplyne, nebo je licence na Office v Office 365 odebrána, přejdou Office do módu redukované funkcionality (umožní dokumenty pouze otevřít a číst, ale už ne upravovat).
 • Po ukončení studia/zaměstnání na ČVUT nárok na licence zaniká a licence jsou odebrány. Tím se deaktivují desktopové i mobilní Office a stanou se z nich pouze čtečky Office souborů.
Postup, jak výhodu získat:
 1. Nejprve se přihlašte na portál Office365, přes prihlašovací stránku: https://office365.cvut.cz . Uživatelské jméno ve formátu: username@cvut.cz a Heslo ČVUT.
  Poznámka: Pokud jste si jisti správným formátem uživatelského jména a přesto se Vám nedaří přihlásit se, pak si zkuste změnit heslo na stránce: https://usermap.cvut.cz

 2. Na portálu Office365 přejděte na adresu: https://portal.office.com/OLS/MySoftware.aspx

 3. Vyberte desktopovou nebo mobilní verzi Office a spusťte instalaci.
  Poznámka: Po celou dobu instalace musíte být připojeni k internetu.
 4. office365-download.png
 5. Při instalaci proveďte aktivaci Office. Emailovou adresu zadejte ve formátu: username@cvut.cz (tento formát zadejte i přesto, že to není Vaše emailová adresa!) a Heslo ČVUT.

 6.  office365-aktivace.png

 7. Po nainstalování všech produktů Office365, spusťte např. Word a zvolte výchozí typ souborů a zkontrolujte svůj účet Soubor -> Účet (na této stránce probíhá i měsíční reaktivace produktu).

 8. Po přihlášení na portál Microsoftu https://portal.office.com/OLS/MySoftware.aspx, můžete spravovat své registrované licence:

 9. office365-licence.png